مشاعره در پارک های ایران

کدخبر : 14904 

سری جدید مسابقه تلویزیون مشاعره در تابستان و ویژه ماه رمضان به روی آنتن خواهد رفت که در پارک‌های تهران تهیه شده است. مشاعره در پارک های تهران

فارس: نشست خبری تشریح برنامه‌های شبکه آموزش به مناسبت روز معلم و نمایشگاه کتاب، ظهر امروز – ۱۰ اردیبهشت‌ماه- با حضور اسرافیل علمداری قائم مقام و مدیر طرح و برنامه شبکه آموزش سیما و نمایندگان رسانه‌های جمعی در شبکه آموزش برگزار شد.

بنا بر این گزارش، وی در این مراسم طی سخنانی، گفت: با توجه به اینکه در هفته معلم قرار داریم، از ابتدای هفته جاری برنامه های زنده شبکه بخشی از محور اصلی مباحث خود را به روز معلم و جایگاه معلم اختصاص داده‌اند.

وی افزود: ویژه‌برنامه «باز باران» در روز معلم از ساعت ۸ صبح تا اذان مغرب به روز معلم می‌پردازد و پس از آن شبکه برنامه‌های خود را به روال سابق پخش می‌کند. همچنین ما یک برنامه نمایشی با نام «مبصر ۵ ساله» را داریم که به کارگردانی حسین محب‌اهری ساخته می‌شود و در واقع سری جدید همان برنامه‌ای است که حدود ۲۰ سال پیش پخش می‌شد.

علمداری تصریح کرد: این برنامه به تهیه‌کنندگی حمیدرضا علیزاده ساخته می‌شود و آقای معلم و مبصر ۵ ساله (محمد کدخدایی) به همراه همان دانش آموزان ۲۰ سال پیش که حال بزرگ شده‌اند، در این برنامه حضور دارند. همچنین در بخش‌های مختلف فلاش بکی به گذشته زده می‌شود و بخش‌هایی از سریال قدیمی به روی آنتن می‌رود.

وی توضیح داد: پخش برنامه گفت‌و‌گو محور سین جیم با محوریت جایگاه معلمی در این هفته پخش می‌شود. صحبت در این مورد در برنامه‌های صبحی دیگر، گل آموز و دوربین هفت نیز وجود دارد.

علمداری در توضیح ویژه برنامه‌های شبکه آموزش به مناسبت برگزاری نمایشگاه کتاب نیز گفت: با توجه به اهمیت نمایشگاه کتاب به عنوان مهم‌ترین رویداد ادبی در کشور و خاورمیانه، شبکه آموزش اهتمام ویژه‌ای نسبت به پوشش اخبار و رویدادهای نمایشگاه خواهد داشت و در عین حال با پخش برنامه‌های مختلف سعی خواهیم کرد نقش مرجعیت شبکه آموزش را در این نمایشگاه به خوبی ایفا کنیم. برنامه‌های باز باران، دوربین هفت، گل‌آموز و صبحی دیگر هر کدام از جنبه‌های گوناگون به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه برنامه باز باران به تهیه‌کنندگی امیر قمیشی ویژه برنامه نوجوانان است، عنوان داشت: آیتم‌های زنگ انشاء، زنگ تفریح و زنگ خلاقیت در این برنامه وجود دارد و برنامه از آیتم‌های مختلفی تشکیل شده است.

قائم مقام شبکه آموزش گفت: در هفته کتاب شبکه آموزش یک غرفه ثابت در نمایشگاه کتاب خواهد داشت و دوربین هفت نیز برنامه‌های مختلفی از متن و حاشیه نمایشگاه کتاب تهیه خواهد کرد.

به گزارش فارس، علمداری در ادامه سخنان خود به تشریح برنامه‌های در دست تولید این شبکه پرداخت و با اشاره به برنامه‌های ویژه تابستان این شبکه، اظهار داشت: علاوه بر برنامه‌هایی که در حال حاضر به صورت زنده و تولیدی روی آنتن شبکه آموزش سیما می‌رود، برنامه‌های زیادی نیز در دست تولید است که تابستان پخش می‌شوند.

وی ادامه داد: سری جدید مسابقه تلویزیون مشاعره در تابستان و ویژه ماه رمضان به روی آنتن خواهد رفت که در پارک‌های تهران تهیه شده است. سری جدید رادیو هفت شبانگاهی نیز از ۲۳ اردیبهشت پخش می‌شود. همچنین برنامه گام هفت از ابتدای تابستان به صورت زنده پخش خواهد شد. پرده خیال نیز با محوریت بررسی هنرهای تجسمی روی آنتن می‌رود.

علمداری ادامه داد: برنامه خلاقیت در معماری نیز برنامه ترکیبی است که در ۹۰ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای تابستان روی آنتن می‌رود. مستند آموزشی به هم بیاموزیم و دو مجموعه نمایشی تجربه‌های آقای خوشبخت و چشماتو نبند نیز در دستور کار قرار دارد. همچنین تولید مجموعه مستند آموزشی مدرسه پهلوانی با موضوع آموزش ورزش زورخانه‌ای در سراسر دنیا نیز از برنامه‌های دیگر ماست و مجموعه مستند آموزشی ساخت ایران نیز با محوریت سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی برنامه جدید دیگری در این شبکه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: سری جدید لذت نقاشی در ۹۰ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای پخش خواهد شد و مستندهای گوناگون را با زیرنویس فارسی پخش خواهیم کرد. مسابقه بشارت نیز ساخته خواهد شد.

علمداری در پایان سخنان خود راجع به تولید مجموعه نمایشی قرآنی قصه‌های قرآنی نیز گفت: این سریال به ماه رمضان نمی‌رسد و در تلاش هستیم تا مهرماه این سریال را به آنتن برسانیم.

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی: , ,

RSS