در حاشیه ترک عراق؛

آیا واقعاً نیروهای آمریکایی از عراق خارج شدند!؟

کدخبر : 11767 

ابراز آمادگی کاخ سفید در خروج نیروهای آمریکایی و پوشش خبری رسانه ها از تصاویر خروخ نیروهای نظامی فریب گسترده ای است که آمریکا به آن مبادرت ورزیده است.

آیا واقعاً نیروهای آمریکایی از عراق خارج شدند!؟ابراز آمادگی کاخ سفید در خروج نیروهای آمریکایی و پوشش خبری رسانه ها از تصاویر خروخ نیروهای نظامی فریب گسترده ای است که آمریکا به آن مبادرت ورزیده است.
در حال حاضر اعضای سفارت آمریکا در عراق برخلاف عرف و قوانین دیپلماتیکی براساس توافق طرفین به ۸ تا ۱۶ هزار نفر می رسد که بخش عمده آنها نظامیان هستند که تحت پوشش « دفتر همکاری و امنیتی » پلیس و نظامیان عراقی را آموزش می دهند یا به بیان دیگر تحت کنترل دارند.
از سال ۲۰۰۵ تا کنون، دولت عراق ۵ میلیارد دلار تجهیزات نظامی از آمریکا خریداری کرده است و بنا دارد تا این خرید را تا مبلغ ۲۶ میلیارد افزایش دهد.
در این باره باید خاطر نشان کرد که پایگاههای نظامی همچنان تحت نظر سازمان سیا است.
مجموع همکاری های سازمان سیا و ارتش آمریکا تحت فرمان نوری المالکی، نخست وزیر عراق همچنان در این کشور ادامه دارد و تا کنون هزاران عراقی را به اتهام ارتباط با رژیم بعث دستگیر کرده اند.
به گزارش اینفو فلسطین، نیروهای آمریکایی در سال ۲۰۰۳ به بهانه یافتن سلاح های کشتار جمعی وارد جنگ عراق شدند و بعد از بر جای گذاشتن بیش از یک میلیون و نیم سرباز آمریکایی و بیش از صدها هزار نظامی مزدور و با استفاده از انواع سلاح های مجهز به فسفر سفید که آثار مخرب آن همچنان در استان فلوچه به چشم می خورد به ظاهر عراق را ترک کرده اند.
باید یاد آور شد این جنگ یک میلیون عراقی را به کام مرگ کشاند و بیش از دو میلیون عراقی را آواره کرده است که با رها کردن خانه هایشان به خاطر ناامنی راهی سوریه و اردن شده اند.
کشور عراق در حال حاضر با بیش از ۵۰ درصد بیکاری روبروست و پزشکان درباره سوء تغذیه کودکان هشدار داده اند که تولد اکثر آنها به خاطر تاثیرات سلاح های اتمی پنتاگون همواره با مشکل و بیماری های صعب العلاج همراه است.
گفتنی است، جنگ امریکا در مجموع چهار میلیون و ۵۰۰ هزار کشته و بیش از ۳۰ هزار زخمی در میان نظامیان بر جای گذاشته که ۳۰ درصد آنها با مشکلات جدی فیزیکی به خانه بازگشتند.
جنگی که یکهزار میلیارد دلار هزینه در برداشته که باعث شد پیشرفت نظامی آمریکا در تولید سلاح های پیشرفته تر و نظامیان کارکشته تر را سبب شود.

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی: , , ,

RSS