نوشته سعید عاکف

کتاب خاک های نرم کوشک

کدخبر : 6990 

کتاب “خاکهای نرم کوشک” مجموعه ای است برای نشان دادن گوشه ای از زندگی سراسر شگفتی و حماسه سردار رشید اسلام، “شهید حاج عبدالحسین برونسی” از زبان خانواده و دوستان و همرزمان این شهید بزرگوار

نام کتاب: خاک های نرم کوشک                                                  

نویسنده: سعید عاکف

موضوع: سرگذش نامه

ناشر: ملک اعظم

نوبت چاپ: ۱۴۷/ اردیبهشت ۱۳۹۰

تعداد صفحات: ۲۷۲ صفحه

شمارگان: ۳۰۰۰ نسخه

قیمت: ۴۵۰۰ تومان

چند روز قبل از عملیات بدر، بارها شهید برونسی، به مناسبت های مختلف از شهادتش در عملیات قریب الوقوع بدر خبر می دهد. گاهی آنقدر مطمئن حرف می زند که می گوید: اگر من در این عملیات شهید نشدم، در مسلمانیم شک کنید! و چند روز بعد، همان طور هم می شود.

از این دست وقایع عجیب، در زندگی شهید برونسی بارها و بارها رخ داده است. در ظاهر امر، او کارگری بنا است که در دوران قبل از انقلاب، رنج و شکنجه بسیاری را در راه اسلام تحمل می کند، و در دوران بعد از انقلاب هم، که زمینه برای رشد او فراهم می شود، چنان لیاقتی از خود نشان می دهد که زبانزد همگان می گردد و نامش حتی به محافل خبری استکبار جهانی نیز کشیده می شود، و سردمداران کفر برای سر او جایزه تعیین می کنند.

اما در باطن امر رمز موفقیت و رستگاری او، عبودیت و بندگیِ بی قید و شرط آن شهید والامقام است در مقابل حق و حقیقت.

کتاب “خاکهای نرم کوشک” مجموعه ای است برای نشان دادن گوشه ای از زندگی سراسر شگفتی و حماسه سردار رشید اسلام، “شهید حاج عبدالحسین برونسی” از زبان خانواده و دوستان و همرزمان این شهید بزرگوار. شهید برونسی با شروع جنگ، در همان روزهای اول، به جبهه روی می آورد و بخاطر رشادت و لیاقتی که از خود نشان می دهد، مسئولیت های مختلفی را برعهده او می گذارند که آخرین مسئولیت او، فرماندهی تیپ هجده جواد الائمه (علیه السلام) است، که قبل از عملیات خیبر عهده دار آن می شود و با همین عنوان نیز در عملیات بدر، مرثیه سرخ شهادت را نجوا می کند.

جنازه مطهر این شهید با توجه به آرزوی قلبی خود او در این زمینه مفقود الاثر می شود و پس از ۲۸ سال، در ایام فاطمیه سال ۱۳۹۰به آغوش خانواده اش بر می گردد و با شکوه تمام در مشهد مقدس تشییع می گردد.

در سال ۱۳۸۵ رهبر معظم انقلاب در جمع فیلم سازان و کارگردانان سینما و تلویزیون در ضمن بیاناتشان از شهید برونسی یاد میکنند و همگان را به خواندن این کتاب توصیه می فرمایند:

” الان چند سالی است که کتاب هایی درباره سرداران و فرماندهان باب شده و می نویسند، بنده هم مشتری این کتاب ها هستم و می خوانم؛ بعضی از این ها را من خودم از نزدیک می شناختم؛ آنچه درباره شان نوشته شده، روایت های ساده و بسیار تکان دهنده است – این هم حالا آدم می تواند کم و بیش تشخیص بدهد که کدام مبالغه آمیز است و کدام صادقانه است- آدم می بیند برخی از این شخصیت های برجسته، حتی در لباس یک کارگر به میدان جنگ آمده اند، این اوستاعبدالحسین برونسی، قبل از انقلاب یک بنَا بود و با بنده هم مرتبط بود؛ شرح حالش را نوشته اند، من توصیه می کنم و واقعا دوست می دارم شما ها بخوانید؛ اسم این کتاب “خاک های نرم کوشک” است؛ قشنگ هم نوشته شده است…”

این کتاب عنوان پرتیراژترین کتاب دفاع مقدس را به خود اختصاص داده و هم اکنون به چاپ ۱۴۷رسیده است.

 همچنین میتوانید کتاب خاک های نرم کوش را از اینجا دانلود کنید

مربوطه به : آخرین عناوینقاصدک

کلمات کلیدی: , , , ,

 1. بسم الله الرحمن الرحیم
  با سلام و عرض تبریک دهۀ کرامت
  فرهیخته گرامی، احتراماً به استحضار می رساند، مؤسسه انتشاراتی مُلک اعظم؛ ضمن ارج نهادن به فعالیت حضرتعالی در راستای معرفی کتب ویژه دفاع مقدس و با نظر به اینکه متأسفانه لینک دانلود برخی کتب منتشره خود را در وبگاه شما رؤیت نموده است(آدرس‌های ذیل‌الذکر)؛ خواشمند است نسبت به تعویض لینک دانلود با لینک صفحه خرید آن در فروشگاه اینترنتی انتشارت مُلک اعظم(Shop.Molkeazam.com) اقدام نمایید.
  این نکته را هم متذکر مشویم که مدیرعامل محترم انتشارات و نویسندگانی که کتاب‌های آن‌ها در وب‌گاه شما قرارگرفته است، هیچ یک نسبت به انتشار غیر چاپی و دیجیتالی آن‌ها اعم از دانلود کتب، نرم افزار موبایل و کتاب الکترونیکی(e-book) و… رضایت ندارند.
  طبیعیست در صورت عدم تعامل مثبت و فزاینده،این مجموعه علیرغم میل باطنی، برخود وظیفه می داند به جهت صیانت از حقوق نویسندگان، از طرق قانونی نسبت به رفع این مهم اقدام نماید.
  پیشاپیش از حسن همکاری شما سپاسگذاریم.

  با سپاس
  روابط عمومی انتشارات مُلک اعظم