برنامه های من و تو را اینجا ببینید !

کدخبر : 6051 

برنامه های بفرمایید شام و سالی تاک در شبکه من و تو چگونه اند؟

برنامه های بفرمایید شام و سالی تاک در شبکه من و تو چگونه اند؟


با توجه به روی کار آمدن شبکه ی ماهواره ای من و تو بر آن شدیم تا با بررسی برخی از برنامه های این شبکه پرده از چهره ی دست اندر کاران آن برداشته و مخاطبین را با نکاتی ناگفته از برنامه هایی مانند “بفرمایید شام” و “سالی تالک” آشنا سازیم .

*بفرمایید شام :

بفرمایید شامصدای زنگ ! میزبان در را به روی میهمانان باز کرده و با احوال پرسی گرمی آن ها را به سمت اتاق پذیرایی راهنمایی می کند ، پس از دقایقی صحبت و سوال از علایق سه میهمان و میزبان برای صَرف شام بر سر میز غذا حاضر می شوند و با پیش غذا و … گفتگو های چهار نفره ادامه می یابد فردی از مواد اولیه ی غذا سوال می کند ، دیگری از متاهل یا مجرد بودن فرد دیگر و تا انتهای شام بحث داغ و داغ تر می شود و در نهایت با امتیاز دهی به غذاها و رفتار میزبان شب به پایان می رسد اما آن چه از نقاط مثبت این برنامه است رقابتی می باشد که بر سر پخت غذا به افزایش کیفیت و نو آوری می انجامد .

بفرمایید شام برنامه ای است که طی آن چهار فرد ایرانی در آشپزی به رقابت می پردازند و پس از این رقابت که چهار شب به طول می انجامد یک نفر برنده اعلام شده و مبلغ ۱۰۰۰ پوند را بعنوان جایزه دریافت می نماید . در این برنامه آن چه که مهم است امتیازی است که رقبا به یکدیگر می دهند و معیار مشخص و عادلانه ای در میان نیست زیرا هر فردی بها هدف بُرد خویش کمترین امتیاز را به رقبای خود می دهد . پس از پایان غذا به محض این که افراد از خانه بیرون می آیند ، سوار یک ماشین می شوند و به خاطر پول (جایزه) شروع به غیبت و بدگویی از یکدیگر می کنند و از دل خوری های ایجاد شده طی شب و معایب یکدیگر و … سخن به میان می آورند و در نهایت بر اساس همین استنباط های شخصی به فرد میزبان امتیاز می دهند .

اما باز هم موضوع به همین جا ختم نمی شود ، در واقع این برنامه چند ضرورت دارد که عدم رعایت آن ها امتیاز منفی را در پی دارد ، این ضروریات عبارتند از :

۱)ایجاد روابط گرم و نزدیک با رقبا در شب میهمانی (بوسیدن)

۲)هدیه دادن به میزبان (غالبا یک بطری مشروبات الکلی)

۳)استفاده از مشروبات الکلی با قدمت چند ساله در غذا

۴)کنار هم قرار دادن غذاهای ایرانی و فرنگی

آن چه گفته شد چنین بر می آید که در قبال کم کاری مسئولین مربوطه (رسانه ای) و کم توجهی به اهداف شبکه‌ی :فارسی ۱″ ، امروز دشمن در قالب شبکه ی “من و تو” با جدیت بیشتری ظاهر شده است

باید توجه داشت که این برنامه در واقع در صدد تعویض ذائقه ی ایرانی و جایگزینی فرهنگ غربی در مسئله ی غذا و روابط بین آقایان و خانم ها می باشد و هدف اصلی آن که در قبالش ۱۰۰۰ پند هزینه کرده است چیزی نیست جز ، فرهنگ زدایی در جامعه ی ایرانی .

*سالی تالک :

برنامه ی نیم ساعته ی “سالی تالک” برنامه ای شاد و طنز آلود است که با تصویر فضایی مملو از رنگ های صورتی و بنفش و با اجرای “سالومه سید نیا” مجری جوان و پُر نشاط این برنامه ، آغاز می شود .

سالی تالک

در این برنامه که “سالومه سید نیا” تهیه کننده و مجری شبکه من و تو و دارای سابقه کار در رسانه ‌های مختلفی از جمله شبکه ی “بی بی سی فارسی” به اجرای برنامه هایی طنز آلود در قالب سیاسی و فرهنگی به مسائل سیاسی و فرهنگی علیه جامعه ی ایران می پردازد . طنزی که بعضا با توهین به مقدسات اسلام و مقامات نظام جمهوری اسلامی همراه بوده و در این میان تبلیغ بهاییت نیز چاشنی کار وی گشته است .

این برنامه که در واقع یک “تاک ‏شو” است با سرک کشیدن به گوشه و کنار جهان موارد جالب و بعضاً عجیب را از اینترنت جستجو کرده و برای مخاطبان پخش می ‏کند . این برنامه که در اشکال مختلف پخش می‏شود حتی خوانندگان لس‏آنجلسی را نیز به تمسخر کشانده و هر هفته بدترین ویدیو ها و آهنگ‏ های آنان را به انتخاب ببیندگان معرفی می‏ کند . آموزش زبان فارسی به کارگردان این برنامه که یک انگلیسی می‏ باشد از نکات دیگر این بخش است . مهم تر از همه کارگردانان “سالی تالک” معمولاً در انتخاب سوژه‏ ها نیز به تمسخر فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایران پرداخته و اکثر اوقات به تمسخر رییس جمهور کشور پرداخته و در قالب طنز همه ی چهار چوب ها را می شکنند .

هدف اصلی این برنامه به چالش کشیدن جامعه ی ایران از زوایای مختلف می باشد که در این روند تحریف افکار عمومی نسبت به مسئولین نظام از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

از آن چه گفته شد چنین بر می آید که در قبال کم کاری مسئولین مربوطه (رسانه ای) و کم توجهی به اهداف شبکه‌ی :فارسی ۱″ ، امروز دشمن در قالب شبکه ی “من و تو” با جدیت بیشتری ظاهر شده است ، شبکه ای که این بار گردانندگان آن نه تنها یک اسرائیلی نیست بلکه فردی از ایران است ، خواننده ای با محبوبیت در زمان سلطنت پهلوی (پیش از انقلاب) ، شبکه ای از جنس ایرانی برای در هم شکستن جامعه ی ایرانی .

تبیان

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی: , , , ,

 1. امید می‌گه:

  آره شما ببینید
  برای ما تعریف کنید
  بعد هم بیایید از جوانی و پر شور و حالی مجری دختر برنامه تعریف کنید.

  این چه کاریه؟
  همه میدونند من و تو چیکارست.
  چه نیازی به این تحلیل های کوتاه و بی نتیجه هست
  غیر از اینکه تبلیغ می کنید

 2. رامین می‌گه:

  فقط من و تو و فارسی۱ این دو شبکه معرکه اند. خصوصا من و تو

 3. قولي می‌گه:

  اگه این شبکه ها میتونستند با مقامات ایران دربیفتند که نمیرفتند التماس انگلیسی هارو بکنند

 4. صلواتی می‌گه:

  دوستان بهشت برای شما ، ما کاملا آگاهانه جهنم را انتخاب می کنیم با دیدن شبکه ام الفساد من و تو!!!

 5. شاهد می‌گه:

  آقای محمد کمالی تو هیچ اطلاعی از وهابیت نداری چطور تشخیص دادی ترویج وهابیت میکنن با این نقد کردن سواد خودت رو کوچیک نشون نده.اگه هر شبکه ای بی بندو بار بود باید زد ایران و ایرانی دونست.به نظر من مردم خودشون بهتر میدونن خوب و بد چیه

 6. نفس می‌گه:

  سلام من یک دختر ۱۳ ساله هستم که فقط این شبکه را تماشا می کنم و از آن خییییییییییییییییییییییییییلی راضی هستم .

 7. بهار می‌گه:

  سلام وخسته نباشید من خیلی دوست دارم برنامه های شما رو ببینم اما مدام میان ماهواره ها رو جمع می کنند اینترنت هم که فیلتر پس من چه کار کنم یه ادرس مشخص بهم بدین که برنامه رو ببینم ممنون

 8. تخریبچی می‌گه:

  یرای دوستانی که از این شبکه تعریف میکنن تعریف فساد تغییر کرده و روابطی از قبیل ارتباط دختر و پسر رو یک امر کاملا طبیعی میدونن در ضمن از اون فردی هم که اطلاعات زیادی در مورد وهابیت دارن خواهش میکنم به ما بی سواد بگن وهابیت چیه

 9. sasan می‌گه:

  سلام
  من موندو بعضیا چقدر خنگن
  بعد میگیم مردم ما میفهمن
  بابا هر خنگیم میفهمه شبکه اومده خانواده ها رو از بین ببره و….
  اخه بودجه اشو از کجا تامین میکنه
  کسی که محض رضای خدا نمیاد شبکه بزنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Ehsan می‌گه:

  بابا دمه همتون گرم.آقای صلواتی ازت خواهش میکنم به واژه آگاه توهین نکن آخه یک … هم جهنم رو انتخاب نمیکنه ولی حرف مدیر سایت اینه که این شبکه بنا داره دنیای ما ایرانیها رو خراب کنه آخه اونا که به آخرت اعتقاد ندارن هم وطن.منم این شبکه رو میبینم ولی آگاهانه به معنای واقعی.عزیزم ایران قبل از اسلام هم برای بانوان حجاب را واجب میدونسته.خودتو به اسم کلاس و مد و از اینجور حرفا نفروش.

 11. زعیم می‌گه:

  خوب بود اگه برنامه ها رو پخش انلاینشان را می گزاشتید

 12. ندا می‌گه:

  من برنامه های شبکه ایران رو دوست ندارم خداییش هیچی نداره ۴ تا شبکه مال خودشونه هر چی دلشون می خواد میزارن از ناچاری میریم سراغ برنامه های ماهواره خداییش انقدر تنوعش زیاده سرگرم میشیم.

 13. علی می‌گه:

  مردم باید در انتخاب آنچه که میبینند و می خوانند آزاد باشن .این شبکه ها د رچند سال اخیر بوجود آمده اگر مردم نیازهای خودشون رو در این شبکه ها نمیدیدن ازشون استقبال نمیکردن نظر خودتون رو به دیگران تحمیل نکنید . خوب یا بد مردم تشخیص میدن.شما برای مردم چه کردین ؟

 14. امیر حسین می‌گه:

  وجود شبکه های مثل منوتو نشون میده چقدر برنامه های شبکه های خودمون مزخرفه
  آقای من ، عوض تخریب بیاید ۴تا برنامه بسازید رقابت کنید با هزارتا ترفند بیننده جذب کنید که کسی نره اون شبکه ها رو ببینه.برنامه های آشغال میسازید اون وقت توقع دارید مردم شما رو به اونا ترجیح بدن ؟
  برنامه علمی میسازید مال ۱۹۹۰ توقع استقبال دارید؟
  برنامه های علمی منوتو معرکه است و به روز
  تا وقتی این شبکه های ملی دولتیه هیچ احد و ناسی دلش نمی سوزه . مسئولین شبکه های ملی چه برنامه خوب بسازه چه بد ، پولشونو سر ماه از دولت میگینه . مگه مرینه خودشونو بندازه تو زحمت؟

 15. مهدی می‌گه:

  اگه برنامه اش بده و بقولی منحرف کننده هست پس چرا خودتون نگاه میکنید چرا اسم تمام برنامه رو میدونید نظر ومطلبی رو که می نویسد لطفا کنید منصفاودرست باشه اگه ما ۴ تا شبکه داشتیم اونچه که مردم میخواستن پخش بشه دیگه نیازی به ماهواره نبود وقتی روشن میکنی تلویزیون رو ومیبینی همش ۲نفر نشستند در مورد سیاست صحبت میکنند دیگه چه انتضاری دارید شبکه خوب درست بشه وقت مردم پر کنه برای چی مردم به سمت ماهواره برند کم کاری مسئولین رو با این مطالب پوشش ندید

 16. کوروش کبیر می‌گه:

  سلام .. ۱۵ سال دارم و میگم ماهواره اصلا استفاده ی بد نداره همچنین اینترنت …… البته اینترنت را هم جمهوری مثلا اسلامی اومده اینترنت را با نیروی فیلتیرینگ قفل کرده …
  …Cyrus the great…

 17. صبا می‌گه:

  آخه چی بگم من چشمتو رو دنیا بستی فقط تو دین حالیته فقط تو میری بهشت کل دنیا جهنمی هستن
  فقط ما ایرانیا بهشتو دربست گرفتیم
  بسه دیگه همین نگاه سطحی مون به مسایله که داریم استعمار میشیم
  متاسفم فقط همین

 18. هادی می‌گه:

  دوستان محترم مسلمان و غیر مسلمان
  دوستان محترم شیعه و غیر شیعه
  اولین چیزی که پیامبرتون گفت این بود که به کفر دیگران احترام بزارید تا به عقاید شما احترام گذاشته بشه. در ثانی اون دنیا چه بهشت باشه و چه جهنم هر کسی رو تو قبر خودش می خوابونن و به کارایی که کرده رسیدگی میکنن. اگر دم از دین و اسلام و تشیع میزنید پس لاقل بدونید که نباید به همین راحتی به هرکس انگ زد. راه خودتون رو برید از چسبوندن الفاظو عقاید کافرانه به دیگرون هم خودداری کنید چون اگر معتقد به اون دنیا هستید قطعا جواب باید پس بدید.
  در آخر عیسی به دین خود
  موسی به دین خود

 19. علیرضا می‌گه:

  سلام خواستم بگم منم با نظر ساسان موافقم واقعا کسی در راه خدا شبکه نمیزنه تموم برنامه هاشون جمبه سیاسی داره و کمبود های ما رو مدام به رخمون میکشن که باعث حوادث خیلی بدی میشه

 20. محمد می‌گه:

  برنامه های من و تو – پخش زنده من و تو – پخش زنده بفرمایید شام- پخش زنده سالی تالک. من و تو دانلود

 21. رضا می‌گه:

  من این شبکه را خیلی دوست دارم